Hållbarhetsförvaltningen

NamnFunktionKontakt
Sofia Pettersson Hållbarhetsdirektör

sofia.e.pettersson@
regiongavleborg.se
 
026-53 17 56 

Hanna Höghielm Avd. chef Folkhälsa och hållbarhet hanna.hoghielm@
regiongavleborg.se

026-15 83 09
Göran Unger Avd. chef Infrastruktur och Samhällsplanering goran.unger@
regiongavleborg.se

026-65 02 44
Marie Nordmark Avd. chef X-trafik marie.nordmark@
regiongavleborg.se

0270-741 17
Monica Westlund Enhetschef Serviceresor, X-trafik monica.westlund@
regiongavleborg.se

026-15 57 01
Andreas Eriksson Enhetschef Trafikutveckling, X-trafik andreas.eriksson@
regiongavleborg.se

0270-741 35
Therese Nilsson Enhetschef Marknad och Försäljning, X-trafik  therese.nilsson@
regiongavleborg.se

0270-741 22
Peter Stewing Enhetschef Kundservice, X-trafik peter.stewing@
regiongavleborg.se

0270-74132
NamnStabKontakt
Katarina Nilsson Controller katarina.nilsson@
regiongavleborg.se

0270-741 06
Henrik Strömberg Strateg henrik.stromberg@
regiongavleborg.se

0270-741 05
Annette Lundin  Sekreterare  annette.lundin@
regiongavleborg.se

026-65 02 13