Kontakt

  Christine Wennerholm
Bibliotekskonsulent, barn och ungdom
026-15 59 81
070-600 72 46 
christine.wennerholm@regiongavleborg.se

Anne Lindblad
Danskonsulent
026-531212
072-208 97 30
anne.lindblad@regiongavleborg.se

Lena Ostermann
Filmkonsulent 
026-53 12 45
072-208 04 46
lena.ostermann@regiongavleborg.se
 

Henrik Harrysson
Filmkonsulent
026-53 11 89
072-200 01 04
henrik.harrysson@regiongavleborg.se

  Tina Lindberg Claeson 

Samordnare – barn och unga
026-15 35 95 
076-830 84 76
tina.lindberg.claeson@regiongavleborg.se  

  Erik Anderman
Konstkonsulent 
Frågor om konstlivet och konstpedagogik i länet, projektstöd och nätverk
026-53 11 96
erik.oscar.anderman@regiongavleborg.se
  Lotta Hellsten
producent barn och ungdom, musik i skolan
026-15 59 57 
070-516 59 57
ann-charlotte.hellsten@regiongavleborg.se
 

Margareta Norberg
producent barn och ungdom, skolkonserter
026-15 59 82 
070-515 59 82
margareta.norberg@regiongavleborg.se

  Esbjörn Wettermark

producent folk & världsmusik
026-15 59 68
070-647 91 80
esbjorn.wettermark@regiongavleborg.se

  Eva Carlborg
Hemslöjdskonsulent
026-15 59 84 
070-687 33 50  
eva.carlborg@regiongavleborg.se