Chefläkare

Chefläkarna svarar på frågor medicinsk säkerhet och om anmälningsärenden, det vill säga lex Maria- och andra IVO-ärenden.

ChefläkareDivisionKontakt
Bengt Larsson Division Diagnostik bengt.larsson@
regiongavleborg.se

070-602 25 38
Miriam Nahum Division Medicin-Psykiatri miriam.nahum@
regiongavleborg.se

0650-921 26
Maarit Wirkkala Division Medicin-Psykiatri maarit.wirkkala@
regiongavleborg.se

072-203 74 95
Lars Svennberg Division Medicin-Psykiatri lars.svennberg@
regiongavleborg.se

072-209 40 64
John Mälstam Division Operation john.malstam@
regiongavleborg.se

070-866 70 82
Jan Hedenmark Division Operation jan.hedenmark@
regiongavleborg.se

076-773 67 44
Agneta Larsson Division Operation, ambulansen agneta.c.larsson@
regiongavleborg.se

072-200 35 57
Börje Svensson Division Primärvård borje.svensson@
regiongavleborg.se

070-533 12 30
Tommy Lundmark Division Primärvård tommy.lundmark@
regiongavleborg.se

070-269 74 09


Intresserad av lediga jobb

Våra lediga tjänster hittar du på sidan lediga jobb.